نقشه گنج

 

اول سال همیشه وقت قول و قرار گذاشتن با خوده، امسال اینکار رو می کنم اون کار رو می کنم و خیلی قرارهای دیگه که فقط برای همون موقع اس؛ خیلی از ماها بعد یه مدت بیخیال میشیم و دیگه به حرفای اول سالمون اصلاً فکر نمی کنیم چه برسه عمل.

چیزای زیادی دلیل بیخیال شدن ماست ولی یکی از دلایل مهم نداشتن نقشه راه است هر چیزی نیاز به یک راهنما و نقشه مسیر داره. اگه اهدافمون رو گنجی در نظر بگیریم که می خوایم هر طور شده به آن برسیم باید نقشه این گنج رو داشته باشیم ولی چطور؟

بزارید یه مثالی بزنم وقتی می خوایم یک ساختمان بنا بکنیم نقشه ای تهیه می کنیم که اصولی و مهندسی باشه تا در کمترین زمان ممکن بهترین ساختمان رو بسازیم پس حالا ماهم باید نقشه ای تهیه بکنیم؛ منتظر چی هستید قلم و کاغذ رو بیارید تا شروع بکنیم.

اول از همه باید هدف، قول ها و همه چی رو لیست بکنید. بعد اولویت بندی کنید حالا از اول لیست شروع بکنید و برای انجام هر کدوم کارهای که باید انجام بدید رو بنویسید . حالا شما نقشه راهتون رو دارید و کارهای که باید در طول این مسیر بکنید. وقتشه دست به کار بشید و سفرتون رو شروع کنید.

برای اینکه خسته نشید، ناامید نشید یک همسفر برای خودتون پیدا بکنید که به همدیگه کمک بکنید و همراه هم باشید انرژی بیشتری بهتون میده. و از مسیر لذت ببرید فقط رسیدن به هدف به تنهایی مهم نیست. گاهی برای پیمودن بخشی از مسیر یا انجام بعضی کارها به خودتون جایزه بدید و جشن بگیرید از تک تک لحظاتتون استفاده بکنید لذت ببرید و شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید