سیر یادگیری

 

چند وقت پیش در نوشته ” پاشنه آشیل یادگیری کجاست؟ “ خانم زینب رمضانی در مورد روش های من برای یادگیری بهتر که روش های که برای یادگیری یک موضوع استفاده می کنیم منتشر بکنیم تا بقیه ام استفاده بکنیم یعنی قرار بود از بقیه دوستان بلاگر دعوت بشه که یک جمع بزرگ برای راهنمایی یادگیری موضوعات مختلف بشه که این بحث ادامه پیدا نکرد برای همین از همینجا از دوستان دعوت می کنم به این جمع بپیوندن تا جمع یادگیرنده بزرگ و خوبی داشته باشیم.

این حرفا رو گفتم تا به اینجا برسم که سیر یادگیری قراره چی داشته باشه و اصلاً برای چیه، سیر یادگیری قراره شبیه نمودار یادگیری برای من باشه یعنی چیزای که می خوام یاد بگیرم کارای که برای یادگیری می کنم در چه مرحله ایم یا تا حالا چقدر یاد گرفتم و هر چی مربوط به این موضوع داخلش باشه جایی که بتونم با نگاه کردن بهش و خوندنش میزان پیشرفتم در مسیر یادگیری رو بسنجم و نموداری از عملکردم داشته باشم.

و چیز دیگه ای که به دنبالشم پیدا کردن همسفر برای یادگیری موضوعاتیه که شروع به یادگیری کردم یا قصدش رو دارم یک همسفر خوب در این راه می تونه خیلی مفید و کارآمد و دلگرم کننده باشه. و همچنین از نظر و پیشنهادات کسانی که در حال یادگیری آن موضوع هستن یا یاد گرفتن استفاده ببرم تا بهتر یاد بگیرم و از روش های بهتری که کمک بکنه بهتر و سریعتر پیش برم استفاده بکنم.

گاهی برای اینکه یادگیری برام لذتبخشتر بشه تبدیل به یک داستان یا دلیل می کنمش برای مثال هدف از یادگیری برنامه نویسی داشتن یک دستیار شخصی مطابق با سلایق و کارهای خودمه که برای اینکه توی مسیر یادگیری دلسرد نشم خیال پردازی می کنم می خوام چطوری باشه چیکارا باهاش بکنم و چیزای مختلف که احتمالاً اینا رو هم اینجا منتشر می کنم.

امیدوارم با همدیگه از یادگیری لذت ببریم به امید موفقیت روز افزون برای همه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *