قلعه حیوانات

 

 حیوانات برابرند اما بعضی برابرترند.

 

کتاب قلعه حیوانات نوشته جورج اروال رمانی در سبک اجتماعی است که جامعه ای را به تصویر می کشد که حیوانات علیه صاحب مزرعه خوب انقلاب کردن تا به سمت زندگی بهتری برند و از حالت بردگی خارج شده و ارباب خود باشند. ولی کم کم همه چی آنطور که باید پیش نمی رود. و اتفاقات قابل تعملی رخ می دهد که سرنوشت حیوانات مزرعه را با تغییر اساسی همراه می کند.

اگر از خواندن کتاب های به سبک اجتماعی لذت می برید مطالعه کتاب قلعه حیوانات خالی از لطف نیست. و دید جالبی به مسایل جامعه انداخته و شرح جالبی در قالب مزرعه ای کاملاً در کنترل حیوانات از مسایل جامعه داشته است.

بخشی از متن ابتدایی کتاب که همه چی از آنجا شروع می شود می ندازیم:

 

 رفقا، ماهیت زندگی از چه قرار است؟ باید اقرار کرد که حیات ما کوتاه است، پر مشقت است و نکبتبار است. به دنیا می آییم، جز قوت لایمونی نداریم و از بین ما آنها که قادر به کاریم تا آخرین رمق به کار گمارده می شویم؛ و به مجردی که از حیز انتفاع بیفتیم با بی رحمی تمام قربانی می شویم. هیچ حیوانی در انگلستان مزه سعادت و فراغت را از یک سالگی به بالا نچشیده است. هیچ حیوانی در انگلستان آزاد نیست. زندگی یک حیوان فقر و بردگی است: این حقیقتی است غیر قابل انکار.

 

نکته ای که باید عرض بکنم این است که نسخه ترجمه ای که من مطالعه کردم اولین ترجمه است برای همین نثر سختتری از نظر روان بودن دارد. که شما با تهیه ترجمه های جدید می توانید با نثر روانتری روبرو بشوید هر چند توصیه می کنم که ترجمه های اولیه را پیدا بکنید. چون طبق گفته های کتاب فروش در نسخه های ترجمه شده جدید تغییراتی ایجاد کردند.

امیدوارم از مطالعه کتاب قلعه حیوانات نهایت لذت را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *