مسیر روشنی برای حرکت خود تعیین کنید

 

راز موفقیت میلیونرهای خود ساخته:

۲) مسیر روشنی برای حرکت خود تعیین کنید.

 

در این مرحله، باید رویاهای خود را از حالت ذهنی خارج کرده، آن ها را به صورت هدف های روشن، مشخص و مکتوب  در آورید. شما همان چیزی می شوید که بیشتر اوقات به آن می اندیشید. دو عاملی که در اتفاقات زندگی آینده شما تاثیر دارد این است که: به چه چیزی بیشتر وقتا فکر می کنید و چگونه در مورد آن فکر می کنید.

به هر چیزی بیشتر فکر می کنید همان چیز در زندگی شما رشد پیدا می کند. برای همین افراد موفق بیشتر در مورد اهداف خود فکر می کند و حرف میزنند. اگر در مورد اهدافتان فکر کنید، حرف بزنید و تصور بکنید آمادگی آن را پیدا می کنید تا نسبت به افراد معمولی که بیشتر به نگرانی ها و مشکلات فکر می کنند پیشرفت بکنید و به اهدافت خود برسید.

برگه ای بردارید و بالای آن واژه << اهداف >> را بنویسید و تاریخ امروز را درج بکنید؛ سپس ده هدفی که در دوازده ماه آینده می خواید به آن ها برسید را یادداشت بکنید. هدف های خود را به زمان حال بنویسید گویی الآن دوازده ماه آینده است و آن ها را بدست آوردید. در ابتدای اهداف خود واژه من را بکار ببرید تا اهداف را شخصی سازی بکنید و مختص شما باشد مثلاً بنویسید: من … پول در می آورم.

هرگاه فهرست ده هدف شما کامل شد، لیست را بردارید و سوال << از میان این هدف ها، کدام است که اگر هم اکنون به آن می رسیدم، بیشترین تاثیر مثبت را بر زندگی ام می گذاشت؟ >> پاسخ هر چه بود دور آن خطی بکشید و آن را به عنوان مهمترین و اولین هدف خود برای آینده تعیین بکنید. برای آن مهلتی در نظر بگیرید برنامه ریزی بکنید و هر روز کاری انجام دهید تا شما را به سمت هدفتان پیش ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *