معرفی کتاب فانوس دریایی

 

ژول ورن نویسنده سرشناس فرانسوی که پدر علم داستان نویسی علمی – تخیلی به او نسبت داده شده است. داستان نویسی که علاقه زیادی به سفر کردن داشت و دوست نداشت حرفه پدرش، وکالت را ادامه دهد. و هنگامی که پدرش برای تحصیل در رشته حقوق او را به پاریس فرستاد، او بجای حقوق خواندن به نویسندگی روی آورد و علاقه خود را دنبال کرد.

و اما اصل مطلب؛ کتاب فانوس دریایی، اثری دوست داشتنی با کلی درس برای یادگیری. داستان از جایی شروع می شود که در یک مجموعه جزایر خالی از سکنه، آرژانتین تصمیم به ساخت فانوس دریایی می گیرد تا راهنمای کشتی های مختلف باشد که با صخره ها برخوردی نداشته و آسیب نبیند.

ولی همه چیز قرار نیست برای سه نگهبان فانوس دریایی به آرامی پیش برود. جزیره ای که آن ها تصور می کنند خالی از سکنه است و به دلیل سخره های مرتفع وسط جزیره به سمت دیگر آن دسترسی ندارند، در واقع در اختیار دزدان دریایی است. دزدانی بی رحم که دنبال فرصتی برای گریز از جزیره و تصاحب فانوس دریایی هستند.

 

داستان خوانی ورای جذابیت و دوست داشتنی بودن همیشه همراه با درس های برای زندگی هستند، درس های که نویسنده با زیرکی تمام در‌ لا‌بلای داستان با ظرافت تمام گنجانده است و باید جوینده باشی تا بتوانی آن ها را مانند گنجی پیدا بکنی.

در فانوس دریایی شما با مردی همراه  می شوید که سرنگهبان است. همراه او می شوید تا ببینید بعد کشته شدن دوستانش در اوج ناامیدی چطوری برای زندگی می جنگد تا ارزش زندگی را بفهمید. با او همراه می شود تا تسلیم نشدن و در بدترین شرایط امیدوار بودن را یاد بگیرید. همراه می شوید تا بفهمید او چطوری سه ماه تسلیم نشد و در برابر گروه ای دزدان دریایی با زیرکی تمام و صبر و برنامه ریزی موفق شد آن ها را سرگرم تعمیر کشته بکند تا کشته نظامی آرژانتین که برای سرکشی و تعویض نگهبانان می آید، برسد و آن ها را نابود بکنند. شما با مردی همراه می شوید تا در کنار او برای رسیدن به خواسته خود در بدترین شرایط و ناامیدی تمام بجنگید تا به خواسته خود برسید.

 

 

پس نویس:

در کلاب کتابخوانی چالش 1000 کتاب را شروع کردم و این اولین کتاب بود. طبق قرار از شمارش معکوس برای شماردن استفاده می کنم به امید رسیدن این شمارش به صفر.

1000 to go

4 پاسخ به “معرفی کتاب فانوس دریایی”

 1. سبزدخت میگویند: پاسخ

  به امید اینکه منم به صفر برسم

  1. امین ایران پناه میگویند: پاسخ

   خواستن توانستن است. مطمینا می تونید، امیدتون رو از دست ندید و با جدیدت تلاش بکنید.
   کتابخوانی کار لذتبخشیه و این لذته نمیزاره که وسط کار تسلیم بشید و تا به صفر برسید ادامه میدید و بعدش چالشی با تعداد بالاتری رو شروع می کنید.

 2. توضیحات شما وسوسه انگیز بود برای اینکه این کتاب هم توی لیست خودم قرار بدم

  1. امیدوارم که از خوندن این کتاب لذت ببرید و بعد از مطالعه نظرتون رو باهام به اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید