در باب یادگیری نویسندگی

 

پیش نویس: قرار بر این شد در « سیر یادگیری » در مورد چیزایی که می خوام یاد بگیرم صحبت بکنم. و گاهی یک گزارش از روند یادگیریم منتشر بکنم.

اصل مطلب: نویسندگی برای من جالب و چالش بر انگیزه، جدال با کلمات مگه میشه چالش برانگیز نباشه. نویسنده و کسی که میشه بهش گفت داره عمل نویسندگی رو انجام میده، به نظرم شخصیه که در نوشتن از متوسط به بالاس و یه جورایی میشه بهش گفت حرفه ای. پس کسی مثل من که گاهی می نویسم و هنوزم آماتورم به هیچ وجه نویسنده محسوب نمیشم و باید یاد بگیرم.

نوشتن رو دوست دارم بهم حس آرامش منتقل می کنه ولی برای اینکه در نوشتن حرفه ای بشم باید یه سری کارا رو بکنم و تمرین بکنم و صد البته از مرجع خوب و درست استفاده بکنم.

یه کم گشتم که به دو سایت رسیدم؛ اولیش بلاگ شاهین کلانتری که پنجاه و پنج توصیه برای نویسندگی کرده بود. شاهین کلانتری همه تلاشش رو می کنه به کسایی که علاقه به نوشتن دارن راهنمایی‌های مفیدی بکنه تا حرفه‌ای بشن برای اطلاعات بیشتر به بلاگ شخصی شاهین کلانتری مراجعه بکنید.

سایت دوم، مدرسه نویسندگی بود که یک دوره ده هفته ای برای نویسنده شدن گذاشته تا بهتر بنویسیم و به سمت نویسنده شدن گام برداریم. این دوره برای هر هفته یک فعالیت خاص در نظر گرفته هر روز انجام بدی تا پایان این دوره بتونی بهتر بنویسی و با ممارست حرفه ای بشی.

همیشه دوست داشتم کتاب بنویسم و چیزی باشه که مفید واقع بشه. و کتابی نباشه که بدرد سطل زباله ام نخوره! در هر صورت امیدوارم بعد عمل کردن به این آموزش‌ها پیشرفت بکنم و با ادامه دادن و تمرین، به سمت نویسنده شدن قدم بردارم.

2 پاسخ به “در باب یادگیری نویسندگی”

  1. خیلی خوبه که منبع های یادگیری خودتون رو با بقیه به اشتراک میذارید…

    بسیار ممنون :)

    1. انجام وظیفه اس، باید منابع یادگیری به اشتراک گذاشته بشن تا افراد علاقه مند بیشتری برن دنبال علاقه اشون و یاد بگیرین

دیدگاهتان را بنویسید