قانون سرمایه

 

قوانین نقض ناپذیر پول:

8. قانون سرمایه

ارزشمندترین دارای‌تان از نظر پولی، عبارت است از سرمایه جسمی، ذهنی و توانایی شما در کسب درآمد. با ارزش‌ترین دارایی شما توانایی کسب درآدمد است. با استفاده کامل از توانایی کسب درآمد می‌توانید سالانه چندین میلیون تومان پول وارد زندگی‌تان کنید. با کمک توانایی‌تان برای کسب درآمد می‌توانید کالا و خدمات ارزشمند تولید کنید تا به اندازه کافی پول ایجاد کنید و هر آنچه که در زندگیتان می‌خواهید آن را بخرید.

اولین نتیجه قانون سرمایه می‌گوید: « ارزشمندترین دارایی شما، زمان‌تان است». تنها چیزی که برای فروش دارید زمان است. مقدار زمانی که استفاده می‌کنید و مایه‌ای که از خود می‌گذارید، تا حد زیادی تعیین کننده میزان درآمدتان است.

ضعف در مدیریت زمان، یکی از دلایل اصلی کارایی ضعیف و موفقیت‌های اندک در تمام صنایع است. همچنین این مسئله مهم‌ترین مشکل مدیران و فروشندگان در هر رشته‌ای است.

دومین نتیجه قانون سرمایه می‌گوید: « وقت و پول را هم می‌شود خرج کرد، هم می‌شود سرمایه‌گذاری کرد».  پول و وقت‌تان قابل تبدیل به یکدیگر هستند. اگر آن‌ها را خرج کنید برای همیشه از بین رفته‌اند ولی اگر آن‌ها را سرمایه‌گذاری کنید بازدهی خواهند داشت. با سرمایه‌گذاری پول و وقت‌تان بر روی خودتان جهت کسب آگاهی و مهارت می‌توانید توانایی‌های خود را افزایش داده و پول بیشتری به دست بیاورید.

سومین نتیجه قانون سرمایه چنین است: « یکی از بهترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری وقت و پول‌تان این است که آن را در جهت افزایش توان کسب درآمدتان صرف کنید.».  هدف برنامه‌ریزی سازمانی این است که نسبت بازدهی سرمایه را افزایش دهد. لازمه این کار سازمان دهی و بازسازمان دهی فعالیت‌های سازمانی است تا شرکت از سرمایه‌اش سود بیشتری ببرد.

سرمایه شخصی شما در زندگی کاری شما، دارایی‌های ذهنی و عاطفی‌تان است. پس وظیفه شما این است که از سرمایه انسانی‌تان بالاترین بازده را بگیرید تا نسبت بازده انرژی خود را افزایش بدهید.

پاسخی بگذارید