قانون سه‌تایی

 

قوانین نقض ناپذیر پول:

13. قانون سه‌تایی

این قانون می‌گوید استقلال مالی سه پایه دارد: پس‌انداز، بیمه و سرمایه‌گذاری. وظیفه‌ای که نسبت به خود و افراد تحت تکلف خود دارید این است که اطراف خود یک دژ مستحکم مالی بسازید. برای رسیدن به این هدف باید نسبت درستی از دارایی‌های‌تان را در هر کدام از سه بخش بیان شده نگه دارید.

اولین نتیجه قانون سه‌تایی می‌گوید: « برای امنیت کامل در برابر مسائل غیرمنتظره، لازم است پس‌انداز نقدشدنی معادل مخارج عادی دو تا شش ماه را داشته باشید». اولین هدف مالی شما باید این باشد که در حدی پس‌انداز داشته باشید که اگر تا شش ماه درآمدی نداشته باشید به هیج مشکل مالی برنخورید.

برای داشتن اطمینان خاطر و احساس آرامش زمانی که به اندازه شش ماه پول پس‌انداز کردید، آن را در حساب سپرده کوتاه مدت پر سود یا اوراق مشارکت خریداری کنید تا هم از سود آن بهره ببرید و هم هنگامی که به آن نیاز داشتید سریع بتوانید تبدیل به نقدینگی کنید.

نتیجه دوم قانون سه‌تایی این است: « باید به اندازه کافی خود را بیمه کنید تا برای هر اتفاق اضطراری که برایش پولی در حساب‌تان ندارید، امادگی داشته باشید». با کمک بیمه در شرایط اضطرایی که به مشکل می‌خورید و نمی‌تواند از پس هزینه‌های آن بر بیاید، می‌توانید آن را حل کنید. برای خود و افراد تحت تکلف خود بیمه درمانی مناسبی تهیه کنید تا هنگام مریضی و هزینه‌های بالای درمان کمک کننده شما باشد. ماشین خود را بیمه بدنه و شخص ثالث کنید تا هنگام اتفاقات خسارت را بیمه پرداخت کند و همچنین برای خود بیمه عمر تهیه کنید تا اگر برای‌تان اتفاقی افتاد افراد تحت تکلف شما به مشکل مالی دچار نشوند.

نتیجه قانون سه‌تایی می‌گوید: « هدف نهایی مالی‌تان باید این باشد که آن‌قدر سرمایه جمع کنید که درامد حاصل از سرمایه‌گذاری‌های‌تان، بیشتر از درآمدی شود که می‌توانید از شغل‌تان داشته باشید».

ساده‌ترین و موثرترین راهکار مالی این است که در طول زندگی کارتان پس انداز و سرمایه‌گذاری کنید تا اینکه درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌های‌تان بیش‌تر از درآمدی شود که می ‌وانید از شغل‌تان داشته باشید. در این مرحله کم کم از شغل عادی‌تان بیرون بیاید و بیشتر وقت‌تان را به اداره سرمایه‌های‌تان اختصاص دهید.

به نظر می‌آید این یک راه‌برد ساده برای برنامه‌ریزی یک عمر است، اما جالب است که تعداد کمی از مردم آن را دنبال می‌کنند.

پاسخی بگذارید