قانون سرمایه‌گذاری

 

قوانین نقض ناپذیر پول:

14. قانون سرمایه‌گذاری

این قانون می‌گوید قبل از سرمایه‌گذاری باید تحقیق کنید. این یکی از مهم‌ترین قانون‌های پول است و می‌گوید برای بررسی هر سرمایه‌گذاری، باید دست‌کم همان مقدار وقت بگذارید که برای به دست آوردن پول آن سرمایه‌گذاری وقت صرف کرده‌اید.

برای به دست آوردن پول‌تان زحمت زیادی کشیده‌اید و وقت صرف کرده‌اید پس هرگز سعی نکنید زود با آن خداحافظی کنید. برای سرمایه‌گذاری اطلاعات دقیق و درستی بخواهید و کامل آن‌ها را بررسی کنید. هیچگاه تلاش نکنید سریع پول خود را سرمایه‌گذاری کنید و اگر برای سرمایه‌گذاری شک داشتید بهتر است آن را نگه دارید یا اوراق قرضه بخرید تا سرمایه‌گذاری کنید و آن را از دست بدهید.

اولین نتیجه قانون سرمایه‌گذاری می‌گوید: « تنها کار آسان در مورد پول، از دست دادن آن است». پول در آوردن در یک بازار رقابتی بسیار سخت است ولی برای از دست دادن آن نیاز به هیچ تلاشی نیست.

دومین نتیجه این قانون، جمله میلیاردر خودساخته، ماروین ذیوس است که در پاسخ مصاحبه‌گر مجله فوربز در مورد قواعد پول درآوردن گفت: « پول در آوردن یک قانون ساده دارد و آن این است: پول از دست ندهید». او می‌گوید: اگر احتمالش هست که پول‌تان را از دست بدهید، از همان اول آن را ندهید.

سومین نتیجه قانون سرمایه‌گذاری این چنین است: « اگر فکر می‌کنید که اشکالی ندارد کمی از پول‌تان را از دست بدهید، احتمالاً در نهایت پول زیادی از دست می‌دهید». این طرز فکر که شخص فکر می‌کند پول زیادی دارد و اگر یه کم از آن را از دست بدهید هیچ اشکالی ندارد، کاملاً اشتباه است. یک مثل قدیمی می‌گوید: « احمق و پولش زود از هم جدا می‌شوند».

قانون چهارم سرمایه‌گذاری این است: « سرمایه‌تان را فقط به افراد کار کشته‌ای بدهید که سوابق موفقی در سرمایه‌گذاری با پول خودشان داشته باشند». هدف شما باید این باشد که پول‌تان را فقط به دست افرادی بسپارید که سوابق درخشانی در امور مالی داشته باشند تا ریسک از دست دادن پول‌تان به شدت کاهش پیدا کند.

در زمان سرمایه‌گذاری فقط روی چیزهای سرمایه‌گذاری کنید که به آن اعتقاد کامل دارید و از آن سر در می‌آوردید. در امر سرمایه‌گذاری، فقط نظر کسانی را بپذیرید که با پیروی از نظر خودشان به موفقیت مالی رسیده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید