قانون شتاب مضاعف

 

قوانین نقض ناپذیر پول:

18. قانون شتاب مضاعف

این قانون می‌گوید: « هرچه سریع‌تر به سمت آزادی مالی حرکت کنید، آزادی مالی هم سریع‌تر به سمت شما حرکت خواهد کرد».  هر چه پول بیشتری انباشت می‌کنید و هرچه موفقیت‌های بیشتری کسب می‌کنید، به نظر می‌آید پول و موفقیت با سرعت بیشتری به سمت شما سرازیر می‌شود.

همه افرادی که امروزه از نظر مالی موفق هستند، تجربه تلاش بسیار سخت و گاهی چندین ساله را دارند، قبل از اینکه اولین فرصت واقعی‌شان را به دست بیاورند. اما پس از آن فرصت‌های بیشتر و بیشتری از منابع مختلف به سمت آن‌ها سرازیر می‌شود.

نتیجه قانون شتاب مضاعف این است که: « دست کم هشتاد درصد از موفقیت شما در بیست درصد پایانی مدت زمان موضوع سرمایه‌گذاری‌تان خواهد بود». به این فکر کنید، شما فقط بیست درصد از موفقیتی را که برایتان ممکن است در هشتاد درصد ابتدای کار و پولی که در یک شرکت، کسب و کار یا پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اید، به دست می‌آورید. بقیه هشتاد درصد را در بیست درصد پایانی مدت زمان و مبلغ سرمایه‌گذاری‌تان به دست خواهید آورد.

پیتر لنچ، مدیر سابق شرکت سرمایه‌گذاری ماژلان که یکی از موفق‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در تاریخ است، گفته که بهترین سرمایه‌گذاریی که او انجام داده، آن دسته از سرمایه‌گذاری‌هایی بوده که مدت زمان زیادی طول کشیده تا به ثمر برسد. او معمولاً سهام شرکت‌های را می‌خرید که چندین سال به ارزش آن‌ها افزوده نشده بود، اما پس از آن، قیمتش ده یا بیست برابر افزایش می‌یافت. این سیاست او در انتخاب سهام در بلندمدت باعث شد وی در نهایت، به یکی از موفق‌ترین و پردرآمدترین مدیران مالی در آمریکا تبدیل شود.

2 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *