معرفی کتاب بادبادک باز

 

کتاب بادبادک باز که اثری تحسین شده به قلم خالد حسینی نویسنده‌ای افغان است.

در کتاب بادبادک باز شما با امیر همراه می‌شوید تا از کودکی تا بزرگسالی او را همراهی کنید. نوع نگاه او به اطراف، عقایدش و هر آن‌چه که مربوط به اوست.

از زندگی در افغانستان قبل از شروع جنگ و بعد از جنگ و آمدن طالبان که مجبور به مهاجرت به آمریکا می‌شوند. زندگی ثروتمندی که در آمریکا مجبور بود از صفر شروع کند.

با امیر همراه می‌شوید تا با عقاید مردم افغانستان آشنا شوید عقایدی که شبیه به کشور ایران است. از علاقه زیاد او به ادبیات فارسی و شعرای معروفی مثل فردوسی آگاه می‌شوید. امیر پسری که علاقه زیادی به کتاب خواندن و نوشتن دارد ولی از طرف پدر زیاد مورد قبول واقع نمی‌شود.

با امیر همراه می‌شوید تا بفهمید او چگونگی زندگی کرد و مبارزه کرد تا به علاقه خود نویسندگی رسید و در کنار آن با زندگی مردم افغان در افغانستان و کشورهای دیگر آشنا می‌شوید. مردمی که مجبور به ترک خاک خود شدند.

در پایان بخشی از کتاب بادبادک باز را می‌خوانید:

…دو زن میانسال در پشت سرمان مشغول گفت‌و‌گو با یکدیگر بودند.

اولی گفت: « چه عروس خوشگلی. نگاهش کن. چقدر تو دل برو و جذاب است. عین ماه می‌ماند.»

دومی گفت: « آره. خیلی هم نجیب است و پاک بوده، اصلاً هیچ دوست‌پسری نداشته است.»

« می‌دانم. واقعاً پسره کار خوب و عاقلانه‌ای کرد که دختر عمه‌اش را نگرفت.»

ثریا در راه برگشت به خانه، زد زیر گریه. ماشین را کنار زدم و در زیر چراغی در بولوار فرمونت ایستادم. موهایش را کنار زدم و گفتم: « عیب ندارد. کی اهمیت می‌دهد؟»

فریاد زد: « آخه این خیلی بی انصافی است. پست فطرت‌ها!»

« فراموش کن. ناراحت نشو.»

« آخه نمی‌توانم… پسرهای‌شان می‌روند کلوپ‌های شبانه و عیاشی و هر جور می‌خواهند خوشگذرانی می‌کنند، بچه نامشروع پس می‌اندازند و هیچکس هیچ حرفی نمی‌زند… حرف هم بزنی می‌گویند آنها مرد هستند، مردها حق دارند تفریح کنند! آن وقت من بدبخت یک خطایی کردم… حالا همه از ننگ و ناموس و آبرو می‌زنند، و تا آخر هم باید انگشت نشان مردم باشم.»

 

پس نویس: کتابی دیگر از سری کتاب‌های کلاب کتابخوانی به پایان رسید.

987to go

2 پاسخ به “معرفی کتاب بادبادک باز”

  1. موفق باشید. من چالش خاصی رو در نظر ندارم ولی کتاب خوندن آرومم میکنه.امیدوارم شما هم لذت ببرید از کتاب خوندن.

    1. امین ایران پناه میگویند: پاسخ

      پاینده باشید ممنونم. منم کتاب خوندن باعث آرامشه و لذت می برم. چالش فقط برای متعدد شدن به خوندن شروع کردم تا کتاب بیشتری بخونم.

دیدگاهتان را بنویسید