اعتبار استثنایی

 

فروشنده فوق ستاره:

۱۲٫ اعتبار استثنایی

امروزه به کمک اعتبار است که می توانید از مشتری‌تان وقت ملاقات بگیرید، اما برای فروش بیشتر نیاز به اعتبار استثنایی دارید. اعتبار استثنایی به این صورت تعریف می‌شود: اعتباری که بسیار فراتر و بالاتر از کیفیت و خدمات مطلوب مشتری است، اعتباری‌ست بسیار بالاتر از هر چیزی که ممکن است رقیب‌تان همزمان با شما ارایه کند.

ایجاد اعتبار استثنایی، پنج کلید دارد:

۱٫ فروشنده ( خودتان )

اعتبار خودتان آن قدر مهم است که ممکن است فقط ظاهر و شخصیت شما باعث گردد معامله انجام شده یا به هم بخورد. اعتبار شخصی بالا ( از بُعد ظاهری ) سه رکن دارد: لباس، آراستگی و لوازم شخصی.

فروشندگان برتر لباس افراد موفق را می‌پوشند. باید درباره نحوه لباس پوشیدن افرادی که در کسب و کارشان موفق هستند کتاب بخوانید و بعد مطمئن شوید ظاهرتان همانند کسی ست که مشتری به راحتی توصیه‌اش را می‌پذیرد یا به او پول می‌دهد. به فروشندگان برتر در زمینه کاری‌تان نگاه کنید و مانند آن‌ها لباس بپوشید و آراسته باشید. ۹۵ درصد از اولین برادشتی که مشتری از شما دارند به واسطه لباس شماست. دلیلش این است که لباس‌تان ۹۵ درصد از بدن‌تان را می‌پوشاند. هیچ چیز را به شانس واگذار نکنید.

۲٫ وجهه شرکت شما

شرکت‌تان چه مدت در این کار فعال بوده و چقدر بزرگ است؟ امروزه ۸۵ درصد از فروش‌ها بر اساس شنیده‌هاست. این مسئله برمی‌گردد به « کسب جایگاه » و این‌که مشتری‌ها و دیگران در بازار راجع به شرکت شما چه فکری می‌کنند و چه حرفی می‌زنند. هر چه شهرت شما بیشتر و مثبت‌تر باشد مشتری‌ها هم آسان‌تر توصیه‌های‌تان را می‌پذیرند و اقدام به خرید می‌کنند.

۳٫ اعلام رضایت مشتریان

نامه‌ای از یک مشتری راضی، فهرستی از مشتری‌های خشنود و حتی عکس آن‌ها در جریان مذاکره فروش اعتباری استثنایی برای‌تان ایجاد می‌کند. مردم معمولاً یک محصول یا خدمات را نمی‌خرند مگر اینکه بدانند چه کسی آن را خریده و از آن راضی است. یادتان باشد در ملاقات فروش این اطلاعات را به روشنی در اختیار مشتری قرار دهید.

۴٫ معرفی محصول

در صورتی که معرفی محصول حساب شده، کاملاً حرفه ‌ی و با توجه به نیازهای مشتری باشد ارزش محصول یا خدمات را افزایش می‌دهد و عملاً قیمتی را که برای محصول در نظر گرفته‌اید، بالا می‌برد.

ارایه معرفی خوبی از محصول؛ اعتبار بالایی ایجاد می‌کند و این اعتبار بر ترس و بی‌اعتمادی‌هایی که باعث منصرف شدن بیشتر مشتری‌ها می‌شوند، غلبه می‌کند.

۵٫ خود محصول یا خدمات

نحوه معرفی محصولاتان باید به وضوح نشان دهد که مشتری با خرید محصول شما در مقایسه با محصول رقیب یا قیمت آن، سود بیشتری می‌برد. فروش در واقع در هنگام معرفی محصول صورت می‌گیرد.

این یک قانون عالی برای موفقیت در فروش است که می‌گوید: « همه چیز اهمیت دارد ». هر کاری که در موقع فروش انجام می‌دهید یا به فروش‌تان کمک می‌کند یا به آن ضربه می‌زند یا شما را به سمت فروش می‌برد یا شما را از آن دور می‌کند یا اعتبارتان را افزایش می‌دهد و یا اعتبارتان را کم می‌کند، ولی هیچ چیز بی‌تأثیر نیست؛ همه چیز اثر دارد. همه فروشندگان برتر می‌دانند که همه چیز اهمیت دارد و هیچ چیز را به شانس واگذار نمی‌کنند. شما هم نباید این کار را بکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *