اهداف روشن برای درآمد و فروش

 

فروشنده فوق ستاره:

19. اهداف روشن برای درآمد و فروش

به یاد داشته باشید شما نمی‌توانید به هدفی دست پیدا کنید که آن را نمی‌بینید. پردرآمدترین فروشنده‌ها اهداف روشنی برای فروش و درآمد دارند که به سال، ماه، هفته، روز و حتی ساعت تقسیم شده است؛ مثلاً فرض کنیم شما می‌خواهید سال آینده پنجاه میلیون تومان درآمد داشته باشید و به طور متوسط پنج درصد کمیسیون می‌گیرید. معنایش این است که شما باید سال آینده مقدار محصولی به ارزش یک میلیارد تومان بفروشید تا پنجاه میلیون تومان درآمد کسب کنید. حالا می‌توانید این عددها را برداشته، به تعداد ماه‌ها، هفته‌ها، و روزهایی که می‌خواهید کار کنید، تقسیم کنید. با این کار می‌فهمید که باید هر ماه 83.3 میلیون تومان از محصول را بفروشید تا ماهانه 4.2 میلیون تومان یا پنجاه میلیون تومان در آخر سال درآمد کسب کنید.

روش ساده‌ای که می‌توانید به کار ببرید این است: درآمد پنجاه میلیون تومان را که به عنوان هدف تعیین کرده‌اید به عدد 250 تقسیم کنید ( تعداد روزهایی که به طور متوسط در سال کار می‌کنید ) دویست هزار تومن در روز می‌شود؛ سپس دویست هزار تومان در روز را به تعداد ساعت‌هایی که به طور متوسط در هر روز کار می‌کنید ( هشت ساعت ) تقسیم کنید. پاسخ بیست و پنج هزار تومان است. حالا می‌دانید که برای اینکه سالی پنجاه میلیون تومان درآمد کسب کنید سالی 250 روز هر روز به مدت هشت ساعت و هر ساعت بیست و پنج هزار تومان کسب کنید.

از این لحظه به بعد باید خودتان را تربیت کنید که از انجام کاری که ساعتی بیست و پنج هزار تومان برای‌تان درآمد ندارد اجتناب کنید. در طول روز هم فقط سه کار می‌توانید انجام دهید که بیست و پنج هزار تومان در ساعت برای‌تان درآمد داشته باشد: پیدا کردن مشتری‌های احتمالی، معرفی محصول و پیگیری.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *