مدیریت صحیح محدوده فروش

 

فروشنده فوق ستاره:

۲۰٫ مدیریت صحیح محدوده فروش

یکی از دلایل عمده شکست در کار فروش مدیریت نادرست محدوده فروش است. فروشندگان، مسیری طولانی را تا دورترین نقطه شمال شهر می‌روند تا یک ملاقات داشته باشند و بعد تا دورترین نقطه جنوب و یک ساعت یا بیشتر در ترافیک می‌مانند تا به ملاقات دوم‌شان برسند؛ سپس دوباره برای ملاقات بعدی همان راه طولانی تا شمال شهر رانندگی می‌کنند. شما قطعاً نباید این کار را بکنید. محدوده فروش‌تان را در نظر بگیرید و آن را به چهار منطقه تقسیم کنید. تصمیم بگیرید هر روز یا هر نصف روز در یکی از این چهار ربع کار کنید.

وقتی قرار ملاقات می‌گذارید، آن‌ها را طوری دسته‌بندی کنید که نزدیک هم باشند. این کار مدت زمانی را که در راه می‌گذرانید کم می‌کند و باعث افزایش تعداد دقایقی می‌شود که در هر روز، مشتری احتمالی پیدا می‌کنید یا محصول‌تان را معرفی یا پیگیری می‌کنید.

بسیاری از فروشندگان با سازماندهی دوباره محدوده خود توانسته‌اند درآمدشان را در یک ماه به طرز شگفت‌آوری افزایش دهند. یادتان باشد « زمان تنها چیزی‌ست که باید بفروشید ».

هیچ کس برای رانندگی بین محل‌های ملاقات به شما پول نمی‌دهد. باید با کاهش زمانی که در راه هستید، تعداد دقایقی را که در حضور مشتریان‌تان می‌گذرانید، افزایش دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *