هدف‌های روشنی برای عملکردتان تعیین کنید

 

ایجاد کسب و کار پر سود:

۸٫ هدف‌های روشنی برای عملکردتان تعیین کنید

به یاد داشته باشید که « تنها آن کاری به انجام خواهد رسید که سبک – سنگین شده باشد. »

شما به هدف‌های روشنی برای عملکردتان نیاز دارید. هدف‌هایی که قابل سنجش و اندازه‌گیری باشند. نمی‌توانید هدفی را که نمی‌بینید، انجام دهید.

جالب است افراد زیادی در هر سازمان وجود دارند که هیچ تصوری ندارند که چگونه باید عملکردشان را بسنجد. این یکی از عوامل تضعیف روحیه، موفقیت‌های اندک و احساس ناکامی است.

در وجود انسان چیزی هست که به آن « میل ناخودآگاه به اتمام امور » گفته می‌شود. افراد برای رسیدن به احساس رضایت در هر فعالیتی، نیاز به یک شروع، میانه و پایان دارند. یکی از مهم‌ترین وظیفه‌های شما این است که برای هر کار و فعالیتی، معیارهایی برای عملکرد تعیین کنید. برای عملی شدن هر کدام از امور، حیطه مسئولیت، زمان‌بندی . مهلت‌های مشخص تعیین کنید. بعد هم کار شما این است که مطمئن شوید همه کاری را که قرار بوده بکنند، طبق معیارهای لازم و زمان‌بندی تعیین شده انجام می‌دهند.

سازمان‌هایی که سطح عملکر د و سوددهی بالایی دارند، شرکت‌هایی هستند که در آن‌ها همه درست می‌دانند قرار است چه کاری بکنند، چه زمانی باید آن را انجام بدهند و چگونه عملکردشان سنجیده خواهد شد. در شرکت‌های برتر، همه پاداش‌ها و اضافه حقوق‌ها به عملکرد مشخص و قابل سنجش بستگی دارد. این مسئله در همه افرادی که در مسیر دستیابی به این هدف‌های مشخص حرکت می‌کنند، سطح بالایی از انگیزه، تعهد و اشتیاق ایجاد می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *