با سرکشی به قسمت‌های مختلف امور شرکت را مدیریت کنید

 

ایجاد کسب و کار پر سود:

۹٫ با سرکشی به قسمت‌های مختلف امور شرکت را مدیریت کنید

مدیران اجرایی، ۷۵ درصد وقت‌شان را به راه رفتن در شرکت و تعامل با کارمندان‌شان اختصاص می دهند. این کار باعث می‌شود بسیار پیش از آن که گزارش‌های ماهیانه به دست‌شان برسد، بتوانند بازخوردهای دقیق و به موقعی از آن‌چه واقعاً در جریان است، کسب کنند.

« لو گِرستنِر »پس از آن که مدیر آی.بی.ام شد، وضعیت این شرکت را کاملاً تغییر داد. روش کار او این بود که کاغذبازی‌های اداری را از دوش مدیران فروش برداشت و آن‌ها را همراه فروشندگان به میدان فرستاد تا مشتری‌های خود را ملاقات کرده، فروش انجام دهند. از آن‌جایی که در تحلیل نهایی، سوددهی بالا در سایه رشد درآمد حاصل می‌شود، آی.بی.ام در کمتر از یک سال، کاملاً دگرگون شد.

دست کم هفته‌ای یک بار با کارکنان‌تان جلسه تشکیل دهید. درباره این صحبت کنید که هر کسی چه کاری انجام می‌دهد و امور چگونه پیش می‌رود. به طور منظم با کارمندان جلسه‌های انفرادی داشته باشید و اگر امکان دارد این کار را هر روز انجام دهید، حتی اگر به مدت چند دقیقه باشد. در اتاق‌تان را باز بگذارید و اجازه دهید اطلاعات همیشه جریان داشته باشد. به این ترتیب، از هر مسئله ای که اتفاق می افتد، با خبر خواهید شد و همیشه در جایگاهی هستید که هر وقت به مصلحت یا ضرری باشد که واکنش سریعی نشان بدهید، می‌توانید سرعت عمل داشته باشید. این یکی از کلیدهای اصلی سوددهی بالاست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *