ایده عالی مستدام

 

کتاب ایده عالی مستدام – چگونه ایده‌های ماندگار بسازیم – نوشته چیپ هیث و دن هیث است که در مورد ماندگار کردن انواع ایده است.

برادارن هیث در این کتاب به بررسی عواملی می‌پردازند که یک ایده را ماندگار می‌کند و بعد از بررسی‌های فراوان آن‌ها را به شش اصل زیر تقسیم می‌کنند:

  • ساده
  • غیرمنتظره
  • ملموس
  • معتبر
  • احساسی
  • داستانی

برای هر کدام از اصل‌های فوق راهکار ارایه شده است تا بتوانیم از آن‌ها بهره ببریم. یکی از مزیت‌های این کتاب در کنار بررسی ایده‌های مختلف و شرح آن‌ها؛ وجود بخشی به نام کلینک ایده است که ایده را کالبد شکافی می‌کند و بر اساس اصولی که تا آن زمان بیان شده است مورد بررسی قرار می‌دهد و بعد آن را اصلاح می‌کند تا به خوبی یاد بگیرید چگونه ایده‌های خود را ماندگار بکنید.

کتاب با ترجمه سید رامین هاشمی و مجتبی اسدی؛ و کوشش گروه پژوهشی صنعتی آریانا با ظاهری زیبا و نثری روان منتشر شده است.

کتاب ایده عالی مستدام را به تمام کسانی که با ایده سر و کار دارند توصیه می‌کنم تا یاد بگیرند ایده‌های ماندگاری خلق بکنند.

در پایام معرفی که پشت جلد کتاب در مورد کتاب آمده است را برای آشنایی بیشتر می‌آورم:

شما در هر موقعیتی که باشید حرف‌ها و ایده‌هایی دارید که می‌خواهید به اثرگذارترین شیوه، آن‌ها را طرح کنید؛ عرضه محصولی جدید به بازار، تغییر استراتژی سازمان و یا حتی فرهنگی که دوست دارید به تدریج به فرزند خود منتقل کنید ¦¦ همان‌گونه که بارها دریافته‌اید تغییر شیوه اندیشیدن و عمل کردن دیگران بسیار دشوار است ¦¦ در این کتاب شما با شش کلید طلایی برای عالی و مستدام کردن ایده‌های‌تان آشنا می‌شوید ¦¦ شما می‌آموزید چه تدبیری بیاندیشید تا ایده‌های‌تان فهمیده شوند، به یادآورده شوند و اثری بادوام داشته باشند تا در نهایت نظر و رفتار مخاطب خود را تغییر دهید.

 

 

پس نویس: کتاب ایده عالی مستدام یکی دیگر از کتاب های کلاب کتابخوانی بود که موفق به مطالعه آن شدم.

۹۷۷to go

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *