مدیران کلیدی توان‌مند و کارآمد منصوب کنید و پشتیبان‌شان باشید

 

ایجاد کسب و کار پر سود:

12. مدیران کلیدی توان‌مند و کارآمد منصوب کنید و پشتیبان‌شان باشید.

رهبری در هر سازمانی تغییر اساسی ایجاد می‌کند. در چند سال اخیر از بین پانصد شرکت برتر مجله فورچون، 28 مدیر کل اخراج شده‌اند. طبق بررسی‌های انجام شده، در همه موارد، علت عمده اخراج این مدیران، «نداشتن کارآمدی» ذکر شده است و دلیل اصلی عدم کارآمدی این مدیران ارشد این بوده که مدیران ضعیفی در رده‌های پایین‌تر از خود منصوب کرده بودند و وقتی نتیجه‌های لازم به دست نمی‌آمد، شجاعت کافی برای جایگزین کردن آن‌ها نداشتند.

تغییر افراد کلیدی که مسئول رسیدن به نتیجه هستند، بیشتر از هر مسئله دیگری در سرنوشت یک شرکت تغییر سریع ایجاد می‌کند. مدیران ارشد همواره آینده‌گرا، هدف‌گرا، نتیجه‌گرا، راه‌حل‌گرا و عمل‌گرا هستند. مدیران ارشد، انرژی فراوانی دارند و پیوسته در حال حرکت هستند. همچنین ابتکار زیادی دارند و همیشه به دنبال کاری هستند که بیش از حد انتظار و فراتر از توقع همه باشد.

سریع‌ترین راه برای این‌که در کسب و کارتان جزء پیشروها بشوید، این است که کارهایی بیشتر از آن‌چه برایش پول می‌گیرید، انجام دهید؛ مسئولیت بیشتری بخواهید یا به خودتان جذب کنید و تمرکزتان را بر این بگذارید که نتیجه‌های بیشتر و بهتری از توقع همه کسب کنید.

یک شرکت تنها در صورتی می‌تواند سود بالایی داشته باشد که در تمام پست‌های کلیدی، مدیران لایقی داشته باشد. نبود تنها یک مدیر کلیدی در یک پست کلیدی، می‌تواند کافی باشد تا موجب پایین آمدن کارآیی و در بعضی مواقع موجب ورشکسته شدن شرکت بشود.

دیدگاهتان را بنویسید