منابع‌تان را صرف تحقیق و توسعه کنید

 

ایجاد کسب و کار پر سود:

۲۰٫ منابع‌تان را صرف تحقیق و توسعه کنید.

شرکت‌های موفق، ده درصد یا بیشتر از درآمد ناخالص‌شان را صرف فعالیت‌های تحقیق و توسعه می‌کنند که هدفش ارایه محصولات و خدمات جدید به بازار است.

شرکت هایی که سریع‌ترین رشد را دارند، به ویژه در زمینه فن‌آوری‌های پیشرفته، صدها میلیون و حتی میلیاردها دلار در تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری می‌کنند. آن‌ها با سرعتی جنون‌آمیز کار می‌کنند و دلیلش این است که از همه طرف حاضرند همین مبالغ را سرمایه‌گذاری کنند تا در صنعت‌شان پیشرو باشند. معمولاً هم هر کسی که زودتر به بازار برسد، برنده می‌شود.

کاملاً فکر کنید و بعد آماده باشید که برای ایجاد محصولات و خدمات فردا، به طور هوشمندانه ریسک کنید. حداقل هشتاد درصد هر چیزی که امروز مردم استفاده می‌کنند، تا پنج سال دیگر از رده خارج خواهد شد؛ یعنی دست کم هشتاد درصد تمام محصولات یا خدماتی که تا پنج سال آینده مورد استفاده خواهد بود، امروز اصلاً به وجود نیامده است.

خیلی از شرکت‌ها فهمیده‌اند که با پیگیری جدی فعالیت‌های تحقیق و توسعه، می‌توانند با محصولات و خدمات کاملاً جدید وارد بازارهای کاملاً جدید بشوند که کمک‌شان می‌کند در صنعت خودشان به یک غول تبدیل شوند. این کار تنها در صورتی ممکن است که مدیریت ارشد بر این مسئله تمرکز داشته باشد و نیز بودجه‌ای کلان به ایجاد محصولات و خدمات فردا اختصاص یابد.

این تمرین خوبی است که می‌توانید انجام دهید. فرض کنید مبلغ اصلی درآمد فعلی‌تان یا محصول یا خدمات اصلی‌تان، طی سه تا پنج سال منسوخ و از بازار خارج خواهد شد. در این صورت، محصول یا خدمات اصلی بعدی شما چه خواهد بود؟ چه چیزی برای فردا ایجاد می‌کنید که جایگزین محصول پر فروش امروزتان شود؟

هر ساله شرکت‌های پیشرو توسط رقیبان مهاجم و بی‌پروای کوچک‌تری کنار زده می‌شوند، زیرا این شرکت‌های کوچک حاضرند مبالغ زیادی را به سمت تحقیق و توسعه هدایت کنند و به این ترتیب می‌توانند در صنعت خودشان پیشگام شوند. «سَچِل پیج» بازیکن بیسبال، جمله معروفی دارد که می‌گوید: «پشت سرت را نگاه نکن، شاید کسی در حال رسیدن به تو باشد».

در بازار پرتکاپوی امروز، رقیبان‌تان ۲۴ ساعته در حال مبارزه هستند تا از شما جلو بیفتند. برای این‌که در جای فعلی‌تان باقی بمانید، لازم است با دو برابر سرعت حرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *