حلقه بازخورد ساختن، اندازه‌گیری، یادگیری

 

در حلقه بازخورد ساختن، اندازه‌گیری، یادگیری سرعت فرایند کاری را بالا می‌بریم. در این حلقه بازخورد سعی بر این است که جلوی اتلاف انرژی، زمان و هزینه را گرفته و در مسیر هدفی که دنبال می‌کنیم بهتر حرکت کنیم.

در یک کسب و کار با کمک این حلقه بازخورد شما قادر هستید که محصول اولیه خود را حتی قبل از کامل شدن به صورت محدود به خریداران اولیه عرضه کنید و از آن‌ها بازخورد دریافت کرده و در همین حین محصول را بهبود دهید.

شما با این روش فرضیه‌های مختلف کسب و کار را نیز می‌سنجید و هر کدام که مناسب نبود را اصلاح کرده تا به بی‌راهه نروید.

از حلقه بازخورد ساختن، اندازه‌گیری، یادگیری در فعالیت‌های شخصی نیز می‌توان استفاده کرد. به این صورت که شما نیاز نیست برای انجام یک فعالیت به خصوص در بدو شروع در آن استاد باشید، می‌توانید با یادگیری مقدمات آن را شروع کرده و حین انجام آن مهارت خود را ارتقا داده و اشتباهات خود را رفع کنید.

در بسیاری از موارد تا انجام ندهید یاد نمی‌گیرید بنابراین نیاز نیست اول همه اطلاعات در مورد آن مهارت (یا فعالیت) را یاد بگیرید تا بعداً دست به عمل بزنید. شما می‌توانید با یادگیری اصول پایه شروع کرده و با انجام دادن و در کنار آن یادگیری اطلاعات جدید، سرعت یادگیری خود را چند برابر کنید.

مزیت این روش این است که اشتباهات و در مواردی که مشکل دارید را فهمیده و در همان حین می‌توانید رفع کنید و در مورد آن به یادگیری و پرسش بپردازید.

به همین دلیل این حلقه هم در مورد کسب و کار هم در موارد شخصی کاربرد بسیار بالایی دارد و استفاده از آن پیشنهاد می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *