رقص قلم

 

« رقص قلم » اسم دسته جدیدی است که بنا دارم آن را ایجاد کنم.

خیلی از افراد می‌گویند که در بلاگ باید مطالب تخصصی منتشر کرد و از پرداختن به سایر مسایل و زندگی شخصی چشم پوشی کرد.

اما به نظرم بلاگ شخصی باید محلی باشد که در کنار مطالب تخصصی که نشان دهنده مهارت و تخصص فرد در یک یا چند زمینه است، باید به انتشار سایر مطالب نیز پرداخت.

به عنوان مثال شخصی در حال یادگیری موضوع جدیدی است تا این‌که مشغول انجام کارهای جانبی مختلفی است، چه ایرادی دارد که در مورد آنها و تجربیانش بنویسد؟

یا این‌که موارد مختلف و در کل فعالیت‌های زندگی‌اش مطالبی را منتشر کند.

با این حرف که بلاگ را باید تخصصی نگه داشت هیچ مخالفتی ندارم اما اینکه هیچ چیز دیگر نباید منتشر کرد کاملاً مخالفم.

به شخصه هنگامی که بلاگ شخصی را مطالعه می‌کنم دوست دارم غیر از تخصص او، در مورد فعالیت‌های جانبی و مسیری که پیموده است تا به این‌جا برسد و در حال پیمودن است تا به آینده برسد نیز مطالبی بخوانم.

به همین دلیل به نظرم گاهاً وجود چند دسته در انبوه دسته‌ها و چند نوشته در بیکران نوشته‌ها در این باب خالی از لطف نیست و باعث تنوع در مطالب وبلاگ می‌شود.

در همین راستا تصمیم گرفته‌ام در دسته رقص قلم به انتظار مطالبی بپردازم که در کنار پیدا کردن تخصص در زمینه خاصی به آن‌ها می‌پردازم و جزوه فعالیت‌های جانبی و برای سرگرمی محسوب می‌شود.

این فعالیت‌ها گاهاً شاید بخشی از نوشته‌های روزانه دفترم یا موضوع جدیدی که به سراغ آن می‌روم یا هر آن‌چه که به فکر شما خطور می‌کند، باشد. و مطالب منتشر شده در این دسته حتی در یک پست شاید وحدت موضوع نداشته باشد. در این‌جا سبک آزاد نویسی و تفریحانه است.

 

زندگی برای لذت بردن از کشف و امتحان موارد مختلف است پس بیاید خودمان را محدود نکنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *