تأثیر قانون 50 50 در رشد

 

قانون پنجاه درصد چیست و چه کاربردی دارد؟

قانون 50 50 در اصل برای استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپاست. در این قانون بیان می‌شود که 50 درصد از توجه و منابع به «محصول» و  50 درصد مابقی به «جذب» اختصاص داشته باشد.

علت این تقسیم بندی به این دلیل است که هنگام تکمیل شدن محصول اگر به دنبال جذب باشید شما منابع زیادی و همچنین زمان زیادی را از دست می‌دهید. به همین خاطر در این قانون توصیه می‌شود توجه خود را بر هر دو مورد به صورت همزمان معطوف کنید.

هنگامی که شما در کنار توسعه و ساخت مخصول به جذب افراد می‌پردازید از آن‌ها بازخورد دریافت می‌کنید برای نیازهای که دارند و همچنن اشکالات احتمالی محصول. با این روش در هزینه‌ها و زمان صرفه جویی قابل توجه‌ای صورت می‌پذیرد.

زمانی که شما پذیرندگان اولیه محصول یا خدمات‌تان را در کنار خود دارد و در حال توسعه هستید این افراد بدون هیچ چشم داشتی به شما بازخورد می‌دهند و شما نیز طرح‌های مختلفی که برای محصول یا خدمات خود دارید را امتحان کرده و از نتایج آن در بهتر کردن کسب و کارتان بهره می‌برید.

در دنیای امروزی که همه چیز به سرعت در حال تغییر و گسترش است اگر اول محصول یا خدمات خود را کامل کرده و بعد به دنبال جذب پذیرندگان اولیه باشید. منابع زیادی را از دست می‌دهید و شاید مورد قبول واقع نشود و نیاز به تغییراتی داشته باشید که همه‌ی این موارد هزینه‌بر و زمان‌بر هستند.

به همین علت توصیه می‌شود از قانون 50 50 استفاده کنید و توسعه محصول و جذب را در کنار یک‌دیگر داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *