استاندارد زندگی دیگران را بالا ببرید و سود به دست بیاورید

 

شاید برای‌تان عجیب باشید که می‌گویم استاندارد زندگی دیگران را بالا ببرید و سود به دست بیاورید، اما این یک حقیقت محض است.

در زمانه حال که همه چیز بر روی ارتباط دو طرفه برقرار است اگر می‌خواهید کسب و کاری سودده داشته باشید باید به دیگران سود برسانید.

اما هر نوع سودی طالب ندارد و باید به فکر بالا بردن کیفیت و استاندارد زندگی بقیه افراد جامعه باشید تا بتوانید با این‌کار خلق ارزش برای آن‌ها کنید.

ما توسط انواع کسب و کارها که خدمات یا محصولاتی دارند محاصره شده‌ایم و توسط تبلیغات به ما حمله می‌شود. با این حجم از هجوم ما به کدام واکنش نشان می‌دهیم و به کدام واکنش نشان نمی‌دهیم؟

غیر از این‌که باید خدمات و محصولات‌مان را هوشمندانه طراحی و عرضه کنیم تا کیفیت زندگی افراد را بالا ببرد باید به این موضوع نیز توجه داشته باشیم که کیفیت حَلال همه چیز نیست. پس باید چیکار کنیم؟

اولویت‌های اول مشتری هدف خود را شناسایی کنید؛ تا زمانی که جزوء اولویت‌های اول قرار نگیرید هیچ شانسی برای موفقیت در کسب و کارتان ندارید. و اولویت‌های اول افراد شامل یکی از سه مورد زیر است که شما باید یکی از آن‌ها را حداقل داشته باشید:

 • بهتر
  یعنی که از رقبای خود همیشه یک قدم جلوتر باشید و بهتر عمل کنید.
 • سریع‌تر
  نسبت به بقیه فعالان بازار سرعت عکس‌العمل بالاتری داشته باشید.
 • ارزان‌تر
  قیمت خدمات یا محصولات شما مناسب‌تر از سایر موارد مشابه موجود باشد.

 

کسب و کار شما شامل کدام یک از سه موارد بالا است؟ استراتژی شما برای پیشبرد اهداف سازمان‌تان چیست؟ به همین دلیل است که برای موفقیت به فردی نیاز دارید تا کمک‌تان کند که با توجه به اهداف‌تان استراتژی صحیح برای کسب و کارتان بنویسید.

اما نوشتن تنها کافی نیست باید با کمک همین فرد هر چند مدت کسب و کارتان را مورد سنجش قرار دهید تا مطمئن شوید که طبق برنامه نوشته شده عمل می‌کنید و اگر نیاز بود با توجه به شرایط تغییراتی ایجاد کند یا مواردی را اضافه کند.

 

2 پاسخ به “استاندارد زندگی دیگران را بالا ببرید و سود به دست بیاورید”

 1. توضیحات خوبی بود…

  ولی کاش مثال هم داشتن تا بهتر به ذهن سپرده بشه :)

  1. توی فکرش هستم و دنبال مثال مناسبی هستم.
   از پیشنهادتون ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید