برای شناخته شدن فقط دو راه داری!

 

برای این‌که بتوانید برند شخصی بسازید یا بهتر بگم کسب و کاری بر اساس خودتان داشته باشید نیاز دارید شناخته شدن دارید.

برای شناخته شدن باید به تولید محتوا و انتشار آن پرداخت. بهترین بستر برای این کار داشتن بلاگ شخصی است که دسترسی کامل به آن داشته باشید که به روش و شیوه خود عمل کنید.

البته شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های دیگر مثل ویرگول برای شناخته شدن و جذب مخاطب و هدایت به بلاگ بسیار کاربردی و مفید هستند که نباید از آن‌ها غافل شوید اما با داشتن یک برنامه درست.

اما برگردیم سر بحث بلاگ و تولید محتوا برای آن.

هنگامی که شروع به انتشار محتوا و منتشر کردن آن در بلاگ می‌کنید؛ بویژه در اوایل راه مخاطبی ندارید. برای جذب مخاطب دو راه پیش رو دارید:

  1. راه سخت
  2. راه نرم

در راه سخت شما تولید محتوا می‌کنید و صبر می‌کنید! یعنی اینکه سعی می‌کنید سیو انجام دهید تا کار خودش را بکند و مخاطب جذب کنید. این طور عمل کردن معمولاً یک تا دو سال زمان نیاز دارد تا چند مخاطب و یکی دو تا نظر به دست بیاورید.

در این راه زمان زیادی صرف می‌شود و بیشترین هزینه شما زمانی است.

در راه نرم شما تولید محتوا می‌کنید و هم زمان با این کار از طریق تبلیغات، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و راه‌های مختلف سعی به جذب مخاطب می‌کنید.

در این راه هزینه ما بیشتر مالی است و از لحاظ زمانی به یک سال حتی نیاز نیست. البته به میزان تبلیغات شما نیز بستگی دارد.

این‌که کدام راه برای شما بهتر است به شرایط و اهداف شما بستگی دارد برای همین نمی‌توان گفت کدام خوب و کدام بد است. برای مثال من به دلیل سرباز بودن از مسیر اولی استفاده کردم و حالا که تمام شده است می‌خواهم وارد راه دوم بشوم تا رشد بلاگ شخصی‌ام افزایش داشته باشد.

به همین صورت شما هم با توجه به شرایط می‌توانید از یکی یا هر دو به صورت مقطعی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید