کسب و کار به مثابه یک انسان

 

کسب و کار شما چه شکلی به خود می‌گیرد؟

آیا کسب و کار شما مثل یک ربات است یا یک انسان؟

برای موفقیت در کسب و کار و ایجاد فروش روش و راه‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید بنا به شرایط یک یا چند روش را استفاده کنید.

در همه این روش‌ها شناخت مشتریان و مشتریان بالقوه یک امر ضروری و مهم است.

افراد تمایل دارند هنگامی که خریدی انجام می‌دهند آن خرید از یک انسان باشد تا یک ربات یا یک مجسمه!

به همین دلیل کسب و کار شما باید به مثابه یک انسان باشد، اما چگونه؟ انسا‌ن‌ها چگونه هستند؟ آن‌ها هنگام برخورد با سایر افراد دوستانه و با مهربانی برخورد می‌کنند. کسب و کار شما هم باید این‌گونه باشد.

هنگامی که نظری، پیشنهاد یا در کل هرگونه ارتباطی از سمت مشتریان با شما برقرار می‌شود باید دوستانه و به درستی برخورد شود تا این ارتباط ادامه پیدا کند و فرد خرسند باشد که با کسب و کار شما ارتباط برقرار کرده است.

از داشتن رفتار و حرکات مصنوعی شدیداً پرهیز کنید و فکر نکنید با اینطور رفتار کردن می‌توانید سر مشتری را شیره بمالید، برعکس این خود شما هستید که دارید خودتان را گول میزنید.

یکی از تغییرات کوچکی که در این راستا می‌توانید بدهید ایمیل‌های از پیش تعیین شده‌ای است که برای مخاطبین و مشتریان خود می‌فرستید. با کمی تغییرات و شخصی سازی این نوع متن‌ها به مشتری نشان دهید که برای او ارزش قائل هستید و همچنین پیام را از یک فرد دریافت کرده است نه متنی آماده که یک ربات فرستاده است.

هنگام پاسخ‌گویی در هر محلی با حوصله و روی خوش جواب دهید نه جواب‌های از پیش تعیین شده و بی احساس.

افراد علاقه‌مند هستند که از افراد خرید کنند پس چهره‌ای که از کسب و کارتان به وجود می‌آورید باید به مثابه یک انسان باشد نه یک ربات.

2 پاسخ به “کسب و کار به مثابه یک انسان”

 1. بنظر شما اماده کردن یکسری توضیحات برای سوال های تکراری هم کار اشتباهیه؟
  که در حین مکالمه برای تسریع بخشیدن به پاسخگویی و رسیدن مخاطب با جواب سوالش، فرستاده بشه

  1. در شبکه های اجتماعی زیاد جالب نیست ولی داخل سایت و بلاگ اینکار خیلی هم کمک کننده و مفید هستش.
   داخل شبکه های اجتماعی شما برای تعامل بیشتر با مخاطب حضور دارین برای همین کپی پیست کردن شاید زیاد جالب نباشه و اگه توضیح زیادی زمان می بره.
   ولی میشه یه سری کارای کرد مثل بخش هایلات اینستگرام که می تونید سوالات پر تکرار رو داخلش قرار بدید و به این افراد پیشنهاد مراجعه به اونجا رو بدید یا اینکه لینک صفحه سوالات پر تکرار رو بدید و بگید اگه سوال یا ابهامی بود بعدش مراجعه کنند، البته رعایت ادب و برخورد خوب خیلی مهم و خوب هستش.

دیدگاهتان را بنویسید