نام خود باید معرف باشد

اگر در حال نام گذاری محصول یا خدمات هستید دو دقیقه صبر کنید و اول این پست را بخوانید.

در نام گذاری باید به این نکته توجه کنید ک مشتری شما قرار نیست پازل و معما حل کند تا معنی پشت اسم انتخابی شما را بفهمد.

چند ثانیه فرصت دارید تا مشتری بفهمد آن چیست و به چه کار او می‌آید.

و اولین چیزی که مشتری به آن توجه می‌کند نام است. پس اگر نام در قدم اول در مورد کلیت محصول یا خدمات شما اطلاعاتی ندهد، مشتری رفته است؛ به همین سادگی.

نام‌های ابداعی، مفهومی، ادیبانه و… قشنگ هستند اما بودجه تبلیغاتی شما چقدر است؟

اگر می‌خواهید زمان زیادی به همراه مبالغ هنگفت برای معرفی اسم و توضیح آن بگذارید تا مشتریان در وهله اول در مورد آن آگاه شوند. و بعد به تبلیغ محصول و فروش بپردازید؛ پس از هر اسمی که دوست دارید استفاده کنید و نگران هیچ چیز دیگر نباشید.

اما اگر می‌خواهید در زمان و بودجه تبلیغاتی خود صرفه جویی کنید پس نامی انتخاب کنید که مستقیم در نگاه اول به مشتریان و مشتریان بالقوه بگوید چیست و کار آن چیست.

نام شما باید معرف محصول و خدمات شما باشد به نظر شما کدام مناسب‌تر است: (مثال از کتاب طرح بازاریابی کسب و کارهای کوچک نوشته آلن دیب است)

  1. راهکارهای آکوا
  2. راهکارهای لوله کشی آب

 

آگوا لغتی لاتین و به معنی آب است که کمتر کسی معنی آن را می‌داند و احتمالاً افراد بی‌توجه از کنار آن گذر می‌کنند. اما راهکارهای لوله کشی آب برای فردی که به دنبال خدمات شماست کمک می‌کند در هنگام جستجو سریع با دیدن اسم به شما مراجعه کند و از خدمات شما استفاده کند.

به همین دلیل باید نامی را انتخاب کنید که در مواجه اولیه کلیت محصول یا خدمات شما را برای مشتریان بالقوه نشان دهد و معرف آن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید