نمی توانم توصیف کنم پس تجربه کن!

 

گاهی اوقات ما از توصیف خدمات یا محصول خود عاجزیم، پس چطور مشتری را ترغیب به خرید و استفاده از آن‌ها کنیم؟

در زمان‌هایی که نمی‌توانیم به درستی محصول یا خدمات‌مان را توصیف کنیم تا مشتری بالقوه ما ارزش آن را بفهمد بهتر است که پیشنهاد استفاده رایگان بدهیم.

پیشنهاد رایگان به شما کمک می‌کند تا در یک بازه زمانی کوتاه که فرد به صورت رایگان و آزمایشی از آن بهره برد، مشتری شما شود.

اما چرا باید امکان استفاده رایگان کوتاه مدت را به مخاطبین خود بدهیم؟

در بعضی از زمان‌ها ما از توصیف درست ارزش خدمات و محصول خود ناتوانیم. این ناتوانی در توضیح باعث می‌شود که مشتریان زیادی را از دست بدهیم اما اگر این مشتریان در یک بازه زمانی کوتاه از آن‌ها استفاده کنند و خود ارزش آن را تجریه کنند احتمال خرید و استفاده مداوم آن‌ها از محصول و خدمات ما افزایش پیدا می‌کند.

این روش بیشتر مورد استفاده کسب و کارهایی است که مدل کسب و کار آن‌ها به صورت اشتراکی است.

این نوع کسب و کارها با ارایه زمان آزمایشی رایگان به مخاطبین خود این امکان را می‌دهند تا رایگان تست کنند و بعد از آن هزینه اشتراک و استفاده مداوم از آن را بپردازند.

به چه دلیل باید از آزمایش رایگان استفاده کنیم؟

در این روش شما به مخاطبین خود احساس با اهمیت بودن می‌دهید که اول به رایگان استفاده کن اگر مورد نیازت بود هزینه اشتراک را بپرداز.

مخاطب در این حالت ضمن اعتماد و تجربه کاربرد محصول و خدمات شما، مشترک‌تان شده و احتمال تمدید این اشتراک نیز بیشتر می‌شود.

همچنین به مشتری این حس را منتقل می‌کنید که از کیفیت و کاربرد محصول خود اطمینان دارید و مطمئن هستید که نیاز او را بر طرف کرده و مشکلش را حل خواهد کرد.

به همین دلیل بهتر است با اجازه دادن برای استفاده رایگان در کوتاه مدت اعتماد مشتریان بالقوه را جلب کرده تا مشترک شما شوند و این اشتراک را به صورت مداوم تمدید کنند.(مشتری بلندمدت و وفادار شما شوند. )

دیدگاهتان را بنویسید