همه چیز از فروردین ماه ۱۳۹۷ شروع شد البته شاید از خیلی قبل‌تر که جاهای مختلف می‌نوشتم و بلاگ داشتم اما به صورت جدی فروردین بود که این بلاگ تأسیس شد.

در این چند سالی که گذشت اتفاقات زیادی افتاد و کارهای زیادی انجام دادم؛ از سربازی تا قبولی ارشد. بنا بر همین اتفاقات و فعالیت‌ها بلاگم مطالب با موضوعات مختلفی به خودش دیده و چون معتقدم کنار یادگیری باید لذت هم برد، تنوع مطالعه و یادگیری موضوعات مختلف کاملاً مشهود هستش هر چند که همه چیز به اشتراک گذاشته نشد اما هیچی هیچی نیز نیست.

علاقه شخصی خودم نوشتن هستش اما از پادکست و ویدیوبلاگ(ولاگ) نیز بدم نمیاد که همین دلیلی شد یک بازه دست به تولید این سبک محتوا نیز بزنم. شاید بتوان گفت در حدود یک سال فعالیت خاصی نداشتم و گفتن دلایل و حتی بهانه‌های واهی هیچ سودی نداره پس چیزی نمیگم، فقط می‌توانم بگم که کم کم به روال سابق برمی‌گردم و دست به انتشار میزنم.

افرادی این نظر رو دارن که اگر قرار بر برندسازی شخصی هست نباید هر چیزی داخل بلاگت منتشر کنی و بیشتر به محتوای مختص حوزه مدنظر بپردازی و اگر تغییری در حوزه فعالیتی دادی باید مطالب قبلی پاک شود تا اثری از آن‌ها نماند اما من نظر دیگری دارم که شاید محبوب یا درست نباشد اما دوست دارم بلاگ نشان دهنده مسیر رشد من باشد و فعالیت‌هام در این مسیر را نشان بدهد.

به همین دلیل کنار مطالب متفرقه و آزادی که فقط برای سرگرمی و علاقه پیگیری می‌کنم و یاد می‌گیرم گاهی نوشتم و همچنین از مطالب تخصصی در زمینه‌های مختلف کسب و کار و مدیریت.

حین دوره کارشناسی که مدیریت می‌خوندم به مدیریت پروژه علاقه‌مند شدم و پیگیرش شدم و زمانی که در حال یادگیری بودم به سمت استراتژی گرایش پیدا کردم و تصمیم گرفتم در زمینه‌های مختلف کسب و کار مطالعه کنم؛ مثل بازاریابی، ایده پردازی، استراتژی، رشد و توسعه و… . هیچ ادعایی بر یاد داشتن هیچ‌کدام نیز ندارم چون همه را کمک کننده می‌دانم و هیچ‌گاه شاید یک متخصص بازاریابی نشوم اما در حد یک سطح متوسط احتمالاً هستم.

همه این حرف‌ها را نوشتم که بگم مطالب بلاگ شاید متنوع باشد اما حول یک هدف خاص می‌گردد؛ هدفی که متخصص شدن در حوزه استراتژی، تحلیل و رشد و توسعه کسب و کار هستش.

نظر شخصیم این هست که برای تبدیل شدن به یک متخصص باید در مورد حوزه‌های مختلف کسب و کار بدانم و نزدیک به سطح متوسط باشم تا درک کنم و درست عمل کنم و راهنمایی کنم. پس هیچ تعجب برانگیز نیست که موضوعات مختلف در این بلاگ قابل رویت باشد و اندکی هم سهم تفریحات و سرگرمی و آزادگویی است.

بعد کارشناسی رفتم سراغ سربازی و دو سال در خدمت عزیزان بودم و به طبع بعدش برای ارشد مدیریت کسب و کار(MBA) گرایش استراتژی انتخاب شد.

اگر بخواهم حسن ختام صحبت ها و آشنایی با بلاگ و من را بیان کنم می‌توانم به سفر کردن و علاقه به دیدن محل‌های مختلف اشاره کنم به همین دلیل علاقه مندم کسب و کار شخصی آنلاین داشته باشم و به سبک عشایر دیجیتال(نومد) سفر و کار کنم. در این سفرها گاهی آنلاین و گاهی آفلاین حضوری در یک بازه کوتاه ساکن بشم و کار کنم. در کل سبکی از سفر و کار کردن مانند نومدها با کمی شخصی سازی برای مطابق خودم شدن.

امیدوارم در این سفر و مسیری که شروع کردم همراه من باشید و بلاگم اوقاتی سرشار از یادگیری و سرگرمی براتون رقم بزنه.

 

 

 

در شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های زیر حضور مختصری دارم اما پایگاه اصلی‌ام همیشه همین بلاگ است:

اینستاگرام

ویرگول

توئیتر

یوتیوب

آپارات

و در برنامه‌های پادکست‌خوان نیز می‌توانید به پادکست‌ها گوش دهید.