از اشتباهاتی که منجر به شکست تجاری می‌شود، خودداری کنید

 

کسب و کار موفق:

9. از اشتباهاتی که منجر به شکست تجاری می‌شود، خودداری کنید.

شرکت‌های بزرگ حسابداری و مشاوره، هزاران کسب و کار را بررسی کرده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که در بیشتر شکست‌های تجاری موارد مشابه‌ای هست که باید با هوشیاری تمام از آن‌ها دوری کنید.

اولین دلیل شکست تجاری، نداشتن یک سمت و سوی کاری است. این مسئله وقتی به وجود می‌آید که نتوانید برای هر بخش هدف های مشخص تعیین بکنید. به علاوه اگر برنامه کسب و کار دقیق و مشخصی نداشته باشید توانایی مشخص کردن هدف برای هر بخش کاری را نخواهید داشت.

دومین دلیل شایع شکست تجاری، بی‌صبری یا تلاش برای به دست آوردن چیزهای زیادی در زمان کم است. باید قدم به قدم پیش بروید و تصمیم نگیرید با یک قدم به همه چیز برسید. اول باید قدم به قدم جایگاه خود را نزد مشتریان خود گسترش داده، نه اینکه هزینه های زیادی برای تبلیغات بپردازید تا جایگاه خود را سریع گسترش بدهید.

سومین دلیل شکست تجاری عبارت است از طمع، تلاش برای قیمت‌گذاری بالا، پولدار شدن سریع و فروش تعداد زیادی از محصول یا خدماتتان بدون این که در بازار اعتبار کسب کرده باشید. در اول راه اندازی کسب و کار خود نباید به دنبال فروش بالا باشید یا قیمت بالا بگذارید تا زودتر به سود بالا برسید. باید کم کم اعتبار کسب کنید و قدم به قدم جلو بروید. و وقتی اعتبار لازم را کسب کردید می توانید قیمت محصول یا خدمات خود را افزایش دهید.

چهارمین دلیل شکست، ضعف در کنترل هزینه‌ها و خرج پیش از حد در ابتدای راه اندازی کسب و کار است. به یاد داشته باشید که پول برای کسب و کار شما حیاتی است و باید در خرج کردن آن با دقت باشید تا به مشکل برنخورید.

پنجمین دلیل شکست تجاری، کیفیت پایین محصول یا خدمات است. این مسئله ابتدا باعث می‌شود که به سختی بتوانید محصولی بفروشید و در ادامه فروش غیرممکن است. و حتی اگر محصولی فروخته باشید گرفتن پول آن خیلی سخت است.

ششمین دلیل عمده شکست تجاری، سرمایه در گردش ناکافی است. چون از قبل بودجه کافی اختصاص نداده‌اید، پول کسب و کار تمام می شود. به همین دلیل داشتن یک برنامه کسب و کار ضروری و حیاتی است.

هفتمین دلیل عمده شکست تجاری، فروش ناکافی و افت شتاب در واحد فروش است. هنگامی که شما درگیر سایر بخش‌ها شده و از واحد فروش فراموش می‌کنید، با افت فروش موجودی نقدی کسب و کار شما کاهش پیدا کرده و به مشکلات جدی بر می‌خورید، به همین دلیل همیشه باید حواستان به فروش محصولات و خدمات‌تان باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید