به طور مداوم محصول یا خدمات‌تان را تبلیغ کنید

 

کسب و کار موفق:

13. به طور مداوم محصول یا خدمات‌تان را تبلیغ کنید.

کسب و کار بدون تبلیغات مثل این است که در تاریکی به کسی علامت بدهید، در حالی که فقط خودتان می‌دانید چه کاری می‌کنید. باید به طور مداوم تبلیغ و معرفی کنید؛ البته اینکار باید با دوراندیشی انجام گیرد.

در بدو شروع کار بهترین روش تبلیغ محصول یا خدمات، معرفی نفر به نفر است که ابتدا نامه، ایمیل، فکس فرستاده می‌شود و بعد با تماس پیگیر نتیجه می‌شوید و سپس به ملافات رو در رو با مشتری انجام می‌شود. جای تعجب دارد که کسب و کارهای کوچک از تبلیغ نفر به نفر چشم پوشی می‌کنند و سراغ روند غیرشخصی تبلیغات می‌روند. این اشتباه را شما تکرار نکنید برای شروع از تبلیغاتی عمومی بجای تبلیغات شخصی و نفر به نفر استفاده نکنید.

قانون این است: « تبلیغات خلاق باعث فروش می‌شود. » اگر تبلیغات شما خوب باشد، موجب افزایش فروش می‌شود و اگر مناسب نباشد به سرعت آن روش تبلیغ را متوقف سازید چون هدر دادن پول است و در حقیقت به کارتان آسیب میزنید. تبلیغات شما باید در برگیرنده یک مزیت خاص باشد که وقتی مشتری با شما تماس بگیرد، به محل کارتان بیاید یا از محصول و خدمات‌تان استفاده بکند، از آن بهره‌مند شود.

تبلیغات باید به صورتی باشد که اگر یک کودک هفت ساله تبلیغ شما را ببیند بتواند آن را برای کودک هفت ساله دیگری توضیح بدهد که شما دقیقاً چه چیزی عرضه می‌کنید و چرا برای یک مشتری احتمالی جذاب است. اگر تبلیغ اینگونه نبود آن را تغییر بدهید تا در این امتحان قبول بشود.

میزان مشخصی از فروش خود را به تبلیغات اختصاص بدهید و در طول دوره کاری خود روش‌های مختلف تبلیغات را امتحان کنید. بعضی از تبلیغات به خوبی جواب می‌دهند و بعضی دیگر جواب نمی‌دهند برای همین شما باید دایم در حال امتحان کردن راه‌های مختلف تبلیغ کردن محصولات و خدمات‌تان باشید. نیمی از هزینه تبلیغات هدر می‌رود ولی هیچکس نمیداند دقیقاً مربوط به کدام روش است برای همین باید همیشه در حال امتحان کردن روش‌های مختلف تبلیغات باشید تا بهترین روش را پیدا بکنید.

4 پاسخ به “به طور مداوم محصول یا خدمات‌تان را تبلیغ کنید”

 1. Zahra sadat میگویند: پاسخ

  تبلیغ ب نظرم ی موضوع خیلی حساسه برای فروش…از اونجایی ک تو شبکه های مجازی هم فوقوالعاده زیاد شده کمتر کسی دنبالش میره..ولی با این حال متن جالبی بود

  1. امین ایران پناه میگویند: پاسخ

   دقیقاً با اینکه در مورد اهمیت تبلیغات زیاد گفتن ولی با این تفاسیر افرادی یا کلا سمت تبلیغ نمیرن یا تبلیغ با برنامه ای ندارن یا بعد یه مدت تبلیغات را رها کرده و هزینه می دانند.

 2. کاملا قبول دارم، محصول بدون تبلیغات، ممتد و بدون برنامه ریزی مناسبت و هدفمند برای محتوای آن به هیچ نتیجه ای نخواهد رسید.

  1. امین ایران پناه میگویند: پاسخ

   از نظرتون سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید