قانون پس‌انداز

 

قوانین نقض ناپذیر پول:

10. قانون پس‌انداز

این قانون می‌گوید که استقلال مالی نصیب کسی می‌شود که در طول زندگی‌اش ده درصد یا بیشتر از درآمدش را پس‌انداز کند. یکی از کارهای زیرکانه این است که بخشی از حقوق ماهیانه خود را صرف پس‌انداز کنید و آن را تبدیل به یک عادت کنید. میزانی که پول پس‌انداز می‌کنید رابطه مستقیمی با رفاه شما و خانواده‌تان در آینده دارد.

اولین نتیجه قانون پس‌انداز از کتاب ثروتمندترین مرد بابل اثر جرج کلاسن گرفته شده که می‌گوید: « اول سهم خودتان را بردارید». از همین امروز شروع به پس‌انداز کردن بخشی از حقوق ماهیانه خود کنید و هیچوقت به آن دست نزنید مگر برای سرمایه‌گذاری برای آینده خودتان.

نتیجه دوم قانون پس‌انداز این است: « باید از طرح‌های پس‌انداز و سرمایه‌گذاری که معافیت مالیاتی دارند، استفاده کنید». به دلیل اینکه نرخ مالیات بالا است، پولی که بدون مالیات سرمایه‌گذاری بشود از رشد بالاتر و سریع‌تری برخوردار است.

از همین امروز یک حساب جداگانه باز کنید و بخشی از حقوق ماهیانه خودتان را پس‌انداز کنید. در پس‌انداز کردن و بخشی از حقوق را مختص آن قرار دادن مثل پرداخت قبوض و اجاره خانه جدی باشید.

اگر بدهی دارید یا از ده درصد شروع کردن برایتان دشوار است، با یک درصد شروع کنید و زمانی که عادت کردید با 99 درصد از حقوق‌تان زندگی کنید این میزان را افزایش دهید تا به حد مطلوب و مورد نظر شما برسد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *