نهایی کردن فروش

 

فروشنده فوق ستاره:

۱۴٫ نهایی کردن فروش

توانایی شما برای اینکه پس از معرفی محصول یا در پایان روند فروش از مشتری بخواهید سفارش بدهد برای موفقیت‌تان ضروری است.

سه روش وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. قبل از نهایی کردن فروش این سوال را بپرسید: « آقای مشتری احتمالی! آیا هیچ سوال و مسئله‌یی در ذهن‌تان هست که به آن نپرداخته باشم؟ » اگر مشتری بگوید: « نه »، می‌توانید به جلو خم شوید و با اطمینان از او بخواهید تصمیم خریدش را بگیرد.

  1. اولین راه جهت درخواست از مشتری برای تصمیم خرید از همه ساده تر است.
    می‌گویید: « خیلی خوب پس چرا آن را امتحان نمی‌کنید؟ » این یک روش مؤثر برای خلع سلاح مشتری و نهایی کردن فروش است. اگر در کار خدمات هستید می‌توانید بگویید: « چرا ما را امتحان نمی‌کنید؟ » یا حتی می‌توانید بگویید: « اگر از آن خوش‌تان می‌آید چرا آن را برنمی‌دارید؟ » بعد با اضافه کردن این جمله حرف قبلی‌تان را تقویت می‌کنید: « و من هم ترتیب انجام بقیه کارها را می‌دهم ». معمولاً یک مشتری نمی‌داند چه مقدار محصول را می‌خواهد تا این‌که شما پیشنهاد می‌دهید بقیه کارها را انجام دهید.
  2. دومین راه برای نهایی کردن فروش « نهایی کردن هدایتی » نام دارد. در این روش از این کلمات استفاده می‌کنید: « خیلی خوب قدم بعدی این است که… » بعد با توضیح در مورد نحوه کار، قرارداد فروش را طوری می‌بندید که گویا مشتری گفته: « آن را برمی‌دارم ». این شایع‌ترین راه نهایی کردن فروش است که توسط فروشندگان برتر در هر صنعتی استفاده می‌شود.
  3. تکنیک سوم برای نهایی کردن فروش « نهایی کردن اجازه‌یی » نام دارد. در پایان جلسه فروش فرم سفارش‌تان را در می‌آورید کنار محل امضا یک علامت می‌گذارید و این جمله را می‌گویید: « خیلی خوب پس اگر اجازه می‌دهید، بدون معطلی شروع کنیم! » گاهی اوقات مشتری‌ها اصلاً نمی‌دانند تا چه حد یک محصول را می‌خواهند تا این‌که شما پیشنهاد می‌دهید بی‌معطلی شروع کنید.

 

به یاد داشته باشد آینده متعلق به کسانی‌ست که درخواست می‌کنند. آینده متعلق به کسانی‌ست که درخواست وقت ملاقات، اطلاعات و سفارش می‌کنند. هرگز از درخواست چیزی که می‌خواهید نترسید. این کلید فروش است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *