فکر و ذهن‌تان را به خدمات مشتریان بدهید

 

ایجاد کسب و کار پر سود:

10. فکر و ذهن‌تان را به خدمات مشتریان بدهید

نحوه برخورد کارمندان با مشتری، ارتباط مستقیمی با طرز فکر مدیران دارد؛ به عنوان مثال در سازمان‌های ممتاز، اشخاصی که در پست‌های کلیدی هستند، به مشتریان به چشم افرادی نگاه می‌کنند که از هر نظر خاص و مهم هستند. این طرز فکر در همه سازمان نفوذ می‌کند و بر رفتار کارمندان با مشتری تأثیر می‌گذارد.

امروزه به شکل بی‌سابقه‌ای وارد « عصر مشتری » شده‌ایم. امروزه مشتری‌هایی که سال‌ها با ما بوده‌اند، اگر فرد دیگری به آن‌ها بهتر، ارزان‌تر یا ساده‌تر خدمات بدهد، ترک‌مان می‌کنند. « مانع » خدمات به مشتریان که باید از روی آن بپریم، هر روز توسط رقبای‌مان بالاتر می‌رود و فقط برای این‌که از دیگران عقب نیفتیم، باید همیشه بالاتر و بالاتر بپریم.

در کسب و کارتان چهار سطح خدمات به مشتریان وجود دارد:

اولین سطح این است که توقع‌های موجود را برآورده کنید، اما اگر تنها کاری که امروز می کنید، برآورده کردن توقع‌های مشتریان باشد، در زمان‌های گذشته زندگی می‌کنید.

سطح دوم خدمات مشتریان آن است که از میزان توقع آن‌ها فراتر بروید. توانایی شما در گذر از توقع‌های مشتریان، باعث می‌شود کمی بیشتر در بازار دوام بیاورید، اما در مقابل رقیبی که بتواند بهتر از شما این کار را انجام بدهد، بازی را باخته‌اید.

سطح سوم خدمات به مشتری آن است که مشتریان‌تان را خوشحال کنید؛ به این صورت که کارها را برای‌شان سریع‌تر و مشتاقانه‌تر از آن‌چه که ممکن بود انتظار داشته باشند، انجام بدهید.

سطح چهارم خدمات مشتری که بهترین سطح است، این است که مشتری‌های‌تان را شگفت‌زده کنید؛ به این شکل که با کارهای‌تان چنان غافلگیرشان کنید که این تجره را برای سایرین هم تعریف کنند.

شرکت‌ها و افرادی که مشتری‌های‌شان را خوشحال و شگفت‌زده می‌کنند، بازارهای آینده را تصاحب خواهند کرد. وظیفه شما این است که این معیارها را در سازمان‌تان ایجاد کنید. کار شما این است که همیشه تأکید کنید که مشتری‌های‌تان تا چه اندازه اهمیت دارند و هر کس را که در برخورد با مشتری این گرایش را نشان می‌دهد، تشویق کنید و پاداش بدهید.

این یک کلید واقعی سوددهی بالاست.

دیدگاهتان را بنویسید