افرادتان را آموزش دهید و آن‌ها را برای کارشان پرورش داده، تربیت کنید

 

ایجاد کسب و کار پر سود:

14. افرادتان را آموزش دهید و آن‌ها را برای کارشان پرورش داده، تربیت کنید.

این قانون را به یاد داشته باشید که نمی‌توانید از افراد، انتظار کارآیی بالایی داشته باشید، مگر این‌که کاملاً برای کارآیی در این سطح آموزش دیده باشند. پرسودترین شرکت‌ها در آمریکا، بیشترین هزینه را صرف آموزش می‌کنند. شرکت‌هایی که سود پایینی دارند یا در آستانه ورشکستگی هستند، برای آموزش هزینه کمی صرف می‌کنند یا اصلاً هیچ هزینه‌ای در نظر نمی‌گیرند.

شرکت زیراکس، اخیراً تحقیقی در مورد میزان تأثیرگذاری برنامه‌های آموزشی‌اش انجام داد. مسئولان شرکت متوجه شدند که در ازای هر یک دلاری که برای آموزش افرادشان سرمایه‌گذاری می‌کنند، 22 دلار به سود نهایی‌شان اضافه می‌شود. آی.بی.ام هم بررسی مشابهی انجام داد و فهمید که در ازای هر یک دلاری که برای آموزش افرادشان سرمایه‌گذاری می‌کند، 26 دلار به سود نهایی‌شان اضافه می‌شود. موتورولا هم متوجه شد که در ازای هر یک دلاری که برای افرادش سرمایه‌گذاری می‌کند، 33 دلار سود می‌برد.

همین امروز تصمیم قاطع بگیرید که شرکت‌تان را تبدیل به یک سازمان آموزشی کنید. به گفته انجمن آموزش و توسعه آمریکا، بیست درصد برتر شرکت‌ها در این کشور، حداقل سه درصد یا بیشتر از درآمد ناخالص‌شان را صرف آموزش افرادی می‌کنند که انتظار می‌رود این درآمد را ایجاد و حفظ کنند.

این عدد با مبلغی که شما در شرکت‌تان هزینه می‌کنید، چقدر تناسب دارد؟ رئیس یکی از پانصد شرکت برتر مجله فورچون می‌گوید:«تنها منبع ما برای مزیت رقابتیِ پایدار، توانایی‌مان در این است که ایده‌های جدید را زودتر از رقیبان‌مان یاد بگیریم و به کار ببندیم». این یک کلید واقعی  برای سوددهی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *