سطح بالایی از احساس مسئولیت به وجود بیاورید و آن را حفظ کنید

 

ایجاد کسب و کار پر سود:

16. سطح بالایی از احساس مسئولیت به وجود بیاورید و آن را حفظ کنید.

تنها کسانی را استخدام کنید و نگه دارید که حاضر باشند برای کارشان و موفقیت شرکت از جان و دل مایه بگذارند و بهترین افرادتان همیشه آن‌هایی هستند که به شما و کسب نتایج، بیشترین احساس مسئولیت شخصی را دارند و بزرگ‌ترین مشکلات‌تان هم همیشه از جانب کسانی است که به هر دلیلی بی‌مسئولیت هستند.

به گفته محققان، افراد به طور متوسط با کمتر از پنجاه درصد توانایی‌شان کار می‌کنند. خیلی از افراد هم همیشه و به طور منظم گله می‌کنند، ایراد می‌گیرند و سرزنش می‌کنند. این شکل از منفی‌گرایی به تمام تلاش‌های شما برای ایجاد یک تیم عالی لطمه می‌زند.

بر اساس تجربیات‌تان به این سوال پاسخ دهید:«آیا هیچ فردی امروز برای من کار می‌کند که اگر قرار بود دوباره استخدامش کنم، با توجه به آن‌چه اکنون می‌دانم، حاضر نبودم دوباره او را استخدام کنم؟» صادقانه به این سوال پاسخ دهید و بعد از آن، گام‌های لازم را بردارید.

کار شما به عنوان مدیر این است که بین اعضای تیم‌تان هماهنگی به وجود بیاورید و آن را حفظ کنید. معیار این که چقدر هماهنگی وجود دارد، این است که چقدر افراد در سر کار با هم می‌خندند. یک محیط شاد و سالم آن است که در آن افراد زیاد بخندند، زیاد شوخی کنند، زیاد لبخند بزنند و به طور کلی سر کار شاد باشند و یک شخص منفی و بی‌مسئولیت می‌تواند همه یک سازمان کاری را مختل کند.

امروزه اغلب شرکت‌ها، کارمندان‌شان را بر اساس نگرش و رفتار آن‌ها استخدام می‌کنند. مردم می‌توانند مهارت‌ها و توانایی‌ها را یاد بگیرند، اما نگرش و شخصیت عمدتاً تغییرناپذیر است. وقتی بهترین افراد را استخدام کردید، محیطی ایجاد کنید که افراد در آن احساسی عالی درباره خودشان داشته باشند. آن را تبدیل به یک مکان عالی برای کار کردن بکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *